top of page

Burmistrz niemieckiego Hamm poślubił swojego partnera

  • Zdjęcie autora: Newsroom Darius
    Newsroom Darius
  • 2 godziny temu
  • 1 minut(y) czytania

Burmistrz miasta Hamm w niemieckim kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, Marc Herter, poślubił w piątek swojego partnera Saschę Ramsela. Informację podał lokalny dziennik „Westfälischer Anzeiger”.


Ceremonia ślubna odbyła się w kościele parafialnym św. Antoniego z Padwy w dzielnicy Geithe. Przed świątynią nowożeńców powitało około 150 gości.


Uroczystość uświetniła warta honorowa utworzona przez przedstawicieli kilku stowarzyszeń karnawałowych z Hamm. Wśród nich znalazły się m.in. gwardia książęca KG Rietberg oraz gwardia KG Grün-Weiß 1961, organizacji, w których zarówno Herter, jak i Ramsel posiadają tytuł senatorów honorowych.


Socjaldemokrata 52-letni Herter pełni funkcję burmistrza Hamm, miasta liczącego około 180 tys. mieszkańców, od 2020 roku. Wcześniej zasiadał w parlamencie Nadrenii Północnej-Westfalii. We wrześniu ubiegłego roku został ponownie wybrany na urząd już w pierwszej turze wyborów, uzyskując 63,6 proc. głosów.


Jego mąż, 37-letni Sascha Ramsel, jest nauczycielem w gimnazjum Hammonense w Hamm, gdzie wykłada biologię i łacinę. Para mieszka w dzielnicy Uentrop.


Komentarze


bottom of page